Boj

8. kapitola
Vetva v obklúčení...
Vetva v obklúčení...

V prvom okamihu som pocítil strach, a v druhom vnútornú rozvahu a posilnenie. Nechápal som odkiaľ sa tie pozitívne pocity zobrali, kým som si nevšimol, že na zemi už stoja totemy o ktoré sa postarali Paja a Erythen.

Po mne sa zrazu rozbehli štyri tieto človeko-medvede. Vyslovil som kúzlo a jedného začali zo zeme obrastať korene najbližšieho stromu. Divoko sa začal zmietať, no nebolo z nich úniku. Ďalšieho som chcel uspať, ale všetci traja už boli pri mne. V strese z prvého reálneho boja v živote a ohromnej presily ma nič nenapadalo. Žiadne kúzlo či úhyb. Ostal som tam stáť strnulý a očakával ránu z milosti...

Vtedy som zacítil trhnutie dozadu. Kým som dopadol na chrbát, jednému z furbolgov už chýbala hlava. Killbob prechádzal z prvého švihu do otočky v ktorej pripravil ďalšieho furbolga o nohu. Jednonohý však už bol v smrtelnom rozmachu palicou do Killbobovej lebky. V tom momente do furbolgových očí šlahla explózia prírodnej energie a odhodila ho späť. Cedrix. Killbob by sa na neho s úľavou pozrel, keby na neho nemieril útok posledného nepriateľa, ktorému už ozaj nebolo úniku. Vtedy do jeho čela vletela dýka. Za nami sa len niečo mihlo, a ja som už vedel, že to nemôže byť nik iný než Kirsten.

Na opačnej strane bojovali paladinovia. No tí nemali až tak blízko smrti. Jeepersovi sa furbolg snažil vraziť zaostrenú palicu do brucha, lenže tá sa len oškrela o brnenie (predsalen furbolgovia sú primitívna a jednoduchá rasa). Jeepova odpoveď v podobe meča vo furbolgovom tráviacom ustrojenstve už však mala požadovaný účinok. Gimli stál asi proti mrštnejšiemu z votrelcov. Švihol ho najprv do jedného boku, potom do druhého, vyhol sa výpadu a jeho meč skončil v hrudníku bojovníka. Samozrejme si nemohol odpustiť pohľad na Jeepersa, že v štatistikách sú na tom teraz rovnako.

Na Ruteka sa rozbehli traja naraz, no s paladinským brnením aké mal, to vlastne nebol problém. Navyše Paja šľahla blesk, ktorý zasiahol a vyviedol z miery všetkých troch. Rutek využil rušivý moment, jedného chytil, prebodol mu bok a urobil si z neho štít. Zatiaľ čo sa ho ďalší dvaja pokúšali zasiahnúť, jedného bodol, ale meč sa mu vyšmykol z ruky a ostal v ramene skuvíňajúceho nepriateľa. Posledný si myslel, že paladin bez zbrane a ešte k tomu otočený chrbtom, nemá šancu, no Rutek v otočke ukázal jeho nosu blízke stretnutie lakťového druhu a s morbídnym prasknutím lebky posledný padol na zem.

Paja postupnými ranami svojho žezla práve udolávala dalšieho pri sebe, keď sa jej jeden nečakane dostal poza chrbát a švihol ju do boku. Paja stratila rovnováhu a padla. Obaja furbolgovia išli doraziť svoju obeť. Erythen rýchlo šľahol oheň po jednom z nich, ale posledného už nemal kto zastaviť...

V tom okamihu sa na furbolgových očiach vyjavil prekvapený výraz a za ním postava, ktorá sa zhmotnila snaď z tieňa priľahlého stromu. Kirstiná dýka vošla hlboko do pľúc.

Posledného z dvanástich bojovníkov som uspal. Kirsten podala Paji ruku, zodvihla ju a vybrali sme sa odtiaľ preč. Tých dvoch (uspatého a chyteného v koreňoch) sme ušetrili pretože sme vedeli, že nezautočili z vlastnej vôle.

Furbolgovia za dávnych čias ešte v Aliancii
Furbolgovia za dávnych čias ešte v Aliancii

Rasa furbolgov je primitívna a mierumilovná. Dlhé veky zdieľali lesy s nočnými elfmi a často ich varovali pred prichádzajúcim nebezpečím, respektíve o všetkom, čo sa v lesoch dialo. Až príchod Burning Legion ich zmenil a práve ich silné puto s lesmi bolo prostriedkom. Kedže Burning Legion veľa lesov nakazila, ich pradávny obyvatelia začali byť ovplyvňovaní zlom alebo úplne zošaleli. Boj pred pár okamihmi toho bol dôkazom.

Elfovia sa už dlhšie snažia ukľudniť myšlienky tých, ktorých opustila mierumilovnosť, no mnohí takí sa začínajú sťahovať ešte viac do vnútra lesov a zvyšujú svoju agresivitu.

Pohli sme sa ďalej smerom k Astranaaru...


späť hore