Prvé kroky

4. kapitola

Počas výučby svojho povolania Vetva stretol ďalšiho elfa, ktorý sa neskôr stal jeho najbližším priateľom. Malý rovnaký pohľad na mnohé otázky a i keď obaja mali rôzne životné cesty, väčšinou speli k rovnakému cieľu. Tým elfom bol Cedrix.

Cedrix

Cedrix - druid kúzelník
Cedrix - druid kúzelník

Cedrix bol tiež druidom, no išiel na veci iným spôsobom. Tiež súznel s prirodou podobne ako Vetva, no využíval jej sily inak. Od nepriateľa sa držal ďalej a pokúšal sa využiť okolie vo svoj prospech. Pomáhal si koreňmi v zemi, slabým omráčením, agresívnym hmyzom, alebo zoslaním energie z nebies.

Bol to druid, ktorého zaujímali dejiny. Veľa čítal a veľa si pamatal. Ak práve nemeditoval, snažil sa naučiť nejaký nový spôsob ako využiť prírodu k svojmu prospechu, bez toho aby to prírode samej ublížilo.

Dobrodružstvo začína...

Vetva, Killbob a Cedrix sa dohodli, že sa spolu o týždeň konečne po prvý raz vydajú do Darnassusu. Hlavného mesta nočných elfov. Killbob sa tešil na nové meče, ktoré si tam nájde.

Vetva chcel prvý krát konečne vidieť Arch Druida Fandrala Staghelma, prastarého nočného elfa ktorý stál pri zrode Teldrassilu a má vyše 9000 rokov.

Cedrix dúfal, že tam nájde múdrejšieho a mocnejšieho učiteľa a životného vodcu, ako mali v dedine.

A prišiel Draenei...

Deň pred odchodom sa Vetva práve prechádzal pod Aldrassilom - giganticky stromom v dedine Shadowglen. Zrazu ho však niekto poťukal na rameno. V prvom rade ho prekvapilo, že to bol Draenei a v druhom, že to bola žena. Predstavila sa ako Paja a to, čo po ňom žiadala ho prekvapilo zo všetkého najviac.

Chcela aby sa stal členom guildy s honosným názvom Vikingovia.

Vetva podľa pajinho vystupovania a názorov odhadol, že by práve ona mohla byť tým pravým lídrom guildy, ktorá sa stane silným nástrojom na udržovanie poriadku. Mal zvláštny pocit, že toto rozhodnutie bude mať široký dopad na jeho život. Súhlasil s členstvom a zavolal aj svojich blízkych spolupútnikov. Teraz už cesta do Darnassusu nebola výletom, ale povinnosťou...


späť hore