Teldrassil

2. kapitola

Killbob a Vetva spolu vyrastali v elfskej dedinke Shadowglen na ostrove Teldrassil a pomaly začínali mať povedomie o hrozbe zo strany hordy. Tuhé boje síce prebiehali mimo ich domovov, ale prichádzali k ním príbehy z odľahlých miest. Dopočuli sa, že v zemi je málo priestov na strane aliancie a jeden z posledných mocných, Ridistrin, dávno opustil brány poslednej mestskej bašty ľudí Stormwind. Povráva sa, že sa potuluje ako samotár a ničí zlo o ktorom by väčšina prívržencov aliancie ani radšej nechcela vedieť. No nikto ho už dlho nevidel.

Teldrassil - Svetový strom, ktorí vytvorili night elf druidi
Teldrassil - strom, ktorý obrástol celý ostrov.
V jeho korune leží hlavné mesto nočných elfov Darnassus.

Strom pod nohami

Vetva s Killbobom začínali spoznávať svet a uvedomovať si, že sa nachádzajú na ostrove (za dávnych dôb nazývaným) Kalidar. Na ňom Kruh Prastarých spolu s mocnými druidmi nechali vyrásť obrovský strom Teldrassil. Strom obrástol doslova celý ostrov, a tak sa dnes už Kalidaru hovorí Teldrassil.

Nordrassil

Teldrassil vytvorili nočný elfovia, kvôli svojej túžbe opäť získať nesmrteľnosť. Tú pradávno získali vďaka putu s so Stromom Sveta menom Nordrassil. Puto bolo vytvorené nozdormovým požehnaním a bolo vytvorené takýmto spôsobom. Kým bude žiť Strom Sveta, bude žiť aj každý nočný elf. Nozdormu bol prastarý drak času a týmto chcel zabezpečiť, aby každý, hoci aj ten najviac zkazený nočný elf, chránil Strom Sveta.

Nordrassil však prestal rásť, pretože bol v Tretej Vojne obetovaný aby zničil Archimonda, ktorého pozostatky doteraz vysia z nordrassilských koreňov trčiacich nad zemou. Tým prišli drudi o nesmrtelnosť. Pomaly sa lieči a regeneruje, ale už rok nevyrástol ani nevykvytol. Traduje sa, že ak by Nordrassil dorástol do úplných rozmerov, nočný elfovia by nesmrteľnosť opäť získali. No s najväčšou pravdepodobnosťou s nimi stratil puto, pretože nozdormové požahnanie bolo v Tretej Vojne zničené.

Teldrassil - Svetový strom, ktorí vytvorili night elf druidi
Stvorenie Nordrassilu za prítomnosti troch drakov. Alexstraszy, Ysery a Nozdorma.

Nordrassil bol zasadený prastarou dračou kráľovnou Alexstraszou a očarovaný nielen Nozdormom, ale i ďalším drakom Yserou, ktorej požehnanie dalo druidom možnosť dostať sa do Emeraldovho Sna. Vďaka nemu majú drudi svoje špeciálne schopnosti.

Vznik Teldrassilu

Po Tretej Vojne teda druidi vedení nočným elfom Fandralom Staghelmom zrodili "nový menší" Strom Sveta, už spomínaný Teldrassil. Ten však na sebe nemá požehnanie žiadneho z drakov, ktoré pôvodnému stromu daváli puto s nočnými elfami.

V korune Teldrassilu časom vzniklo hlavné mesto nočných elfov Darnassus. A tam sa chceli Vetva s Killbobom dostať. No boli príliš mladí a neskúsení. Museli sa najprv naučiť základy boja...


späť hore